CC0100CRNPO7BN8R2
DigiKeys varenummer
13-CC0100CRNPO7BN8R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0100CRNPO7BN8R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0100CRNPO7BN8R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0100CRNPO7BN8R2
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 16V C0G/NPO 01005
Detaljeret beskrivelse
8.2 pF ±0,25pF 16V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0100CRNPO7BN8R2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)