AT1206BRD0762KL
DigiKeys varenummer
13-AT1206BRD0762KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AT1206BRD0762KL
Beskrivelse
RES 62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
62 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)