AT0603BRD07160RL
DigiKeys varenummer
AT0603BRD07160RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AT0603BRD07160RL
Beskrivelse
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
160 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
AT0603BRD07160RL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)