AT0402BRD0768KL
DigiKeys varenummer
13-AT0402BRD0768KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AT0402BRD0768KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AT0402BRD0768KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AT0402BRD0768KL
Beskrivelse
RES 68K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
68 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
AT0402BRD0768KL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)