AT0402BRD071K5L
DigiKeys varenummer
13-AT0402BRD071K5LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AT0402BRD071K5LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AT0402BRD071K5LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AT0402BRD071K5L
Beskrivelse
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
1.5 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
AT0402BRD071K5L Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)