AS0805KKX7R9BB104
DigiKeys varenummer
311-4577-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4577-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-4577-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AS0805KKX7R9BB104
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
AS0805KKX7R9BB104 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)