AS0603KRX7R7BB104
DigiKeys varenummer
13-AS0603KRX7R7BB104TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AS0603KRX7R7BB104CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AS0603KRX7R7BB104DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AS0603KRX7R7BB104
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)