AR1206JR-07100RL
DigiKeys varenummer
13-AR1206JR-07100RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AR1206JR-07100RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AR1206JR-07100RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AR1206JR-07100RL
Beskrivelse
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AR1206JR-07100RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)