AR0603FR-07866RL
DigiKeys varenummer
AR0603FR-07866RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AR0603FR-07866RL
Beskrivelse
RES SMD 866 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
866 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AR0603FR-07866RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)