AR0402JR-0756RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 17.437
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 98.800
Datablad
56 Ohms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AR0402JR-0756RL
DigiKeys varenummer
13-AR0402JR-0756RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AR0402JR-0756RL
Beskrivelse
RES 56 OHM 5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)