AR0402JR-07100KL
DigiKeys varenummer
AR0402JR-07100KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AR0402JR-07100KL
Beskrivelse
RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AR0402JR-07100KL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)