AF0402FR-071K87L
DigiKeys varenummer
13-AF0402FR-071K87LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF0402FR-071K87LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AF0402FR-071K87LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AF0402FR-071K87L
Beskrivelse
RES 1.87K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
1.87 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)