AF0402FR-07180KL
DigiKeys varenummer
13-AF0402FR-07180KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF0402FR-07180KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AF0402FR-07180KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AF0402FR-07180KL
Beskrivelse
RES SMD 180K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
180 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AF0402FR-07180KL Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)