AC2512FK-07140RL
DigiKeys varenummer
13-AC2512FK-07140RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC2512FK-07140RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC2512FK-07140RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC2512FK-07140RL
Beskrivelse
RES SMD 140 OHM 1% 1W 2512
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
140 Ohms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC2512FK-07140RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,122" B (6,35mm x 3,10mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)