AC2010FK-0721R5L
DigiKeys varenummer
YAG5501TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG5501CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG5501DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC2010FK-0721R5L
Beskrivelse
RES SMD 21.5 OHM 1% 3/4W 2010
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21.5 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC2010FK-0721R5L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2010 (5025 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)