AC1218FK-07300RL
DigiKeys varenummer
13-AC1218FK-07300RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC1218FK-07300RL
Beskrivelse
RES CHIP 1218
Detaljeret beskrivelse
300 Ohms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
Bred 1812 (4532 metrisk), 1218
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,181" B (3,10mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)