AC1206JRNPO0BN272 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Knowles Syfer
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Knowles Syfer
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KEMET
KEMET
TDK
2700 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AC1206JRNPO0BN272
DigiKeys varenummer
AC1206JRNPO0BN272-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC1206JRNPO0BN272
Beskrivelse
CAP CER 2700PF 100V C0G/NPO 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AC1206JRNPO0BN272 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)