AC1206JRNPO0BN222
DigiKeys varenummer
311-3197-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3197-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3197-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC1206JRNPO0BN222
Beskrivelse
CAP CER 2200PF 100V C0G/NPO 1206
Detaljeret beskrivelse
2200 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
AC1206JRNPO0BN222 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)