AC1206JR-072K7L
DigiKeys varenummer
311-2.7KLITR-ND - Tape & Reel (TR)
311-2.7KLICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
AC1206JR-072K7L
Beskrivelse
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
2.7 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC1206JR-072K7L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)