AC1206JR-07200KL
DigiKeys varenummer
YAG3932TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG3932CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG3932DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC1206JR-07200KL
Beskrivelse
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
200 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC1206JR-07200KL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)