AC1206FR-07909RL
DigiKeys varenummer
YAG5750TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG5750CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG5750DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC1206FR-07909RL
Beskrivelse
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
909 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC1206FR-07909RL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)