AC0805KFX7R9BB334
DigiKeys varenummer
13-AC0805KFX7R9BB334TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805KFX7R9BB334CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0805KFX7R9BB334DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0805KFX7R9BB334
Beskrivelse
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)