AC0805JRNPO9BN150
DigiKeys varenummer
13-AC0805JRNPO9BN150TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805JRNPO9BN150CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0805JRNPO9BN150DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0805JRNPO9BN150
Beskrivelse
CAP CER 15PF 50V C0G/NPO 0805
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0805JRNPO9BN150 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)