AC0805FRNPO9BN102 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 14.044
Datablad
1000 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AC0805FRNPO9BN102
DigiKeys varenummer
13-AC0805FRNPO9BN102TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805FRNPO9BN102CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0805FRNPO9BN102DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0805FRNPO9BN102
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)