AC0805FR-1318K7L
DigiKeys varenummer
13-AC0805FR-1318K7L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0805FR-1318K7L
Beskrivelse
RES 18.7K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
18.7 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)