AC0805FR-1039K2L
DigiKeys varenummer
13-AC0805FR-1039K2L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0805FR-1039K2L
Beskrivelse
RES 39.2K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
39.2 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)