AC0805FR-07402RL
DigiKeys varenummer
13-AC0805FR-07402RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805FR-07402RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0805FR-07402RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0805FR-07402RL
Beskrivelse
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
402 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC0805FR-07402RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)