AC0805FR-0733R2L
DigiKeys varenummer
13-AC0805FR-0733R2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805FR-0733R2LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0805FR-0733R2LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0805FR-0733R2L
Beskrivelse
RES 33.2 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
33.2 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)