AC0603KRX7R9BB103
DigiKeys varenummer
311-3117-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3117-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3117-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603KRX7R9BB103
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0603KRX7R9BB103 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)