AC0603KPX7R9BB332
DigiKeys varenummer
13-AC0603KPX7R9BB332TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603KPX7R9BB332CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603KPX7R9BB332DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603KPX7R9BB332
Beskrivelse
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
3300 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)