AC0603JRX7R8BB563
DigiKeys varenummer
13-AC0603JRX7R8BB563TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JRX7R8BB563CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603JRX7R8BB563DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603JRX7R8BB563
Beskrivelse
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
0.056 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)