AC0603JRNPO9BN681
DigiKeys varenummer
13-AC0603JRNPO9BN681TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JRNPO9BN681CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603JRNPO9BN681DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603JRNPO9BN681
Beskrivelse
CAP CER 680PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
680 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0603JRNPO9BN681 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)