AC0603JR-073M3L
DigiKeys varenummer
13-AC0603JR-073M3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JR-073M3LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603JR-073M3LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603JR-073M3L
Beskrivelse
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
3.3 MOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC0603JR-073M3L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)