AC0603JR-0712KL
DigiKeys varenummer
13-AC0603JR-0712KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JR-0712KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603JR-0712KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603JR-0712KL
Beskrivelse
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0603JR-0712KL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)