AC0603FRNPO9BN221
DigiKeys varenummer
13-AC0603FRNPO9BN221TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603FRNPO9BN221CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603FRNPO9BN221DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603FRNPO9BN221
Beskrivelse
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
220 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)