AC0603FR-0715KL
DigiKeys varenummer
YAG3569TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG3569CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG3569DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603FR-0715KL
Beskrivelse
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC0603FR-0715KL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)