AC0603CRNPO9BN1R2
DigiKeys varenummer
13-AC0603CRNPO9BN1R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603CRNPO9BN1R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0603CRNPO9BN1R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0603CRNPO9BN1R2
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NPO 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0603CRNPO9BN1R2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)