AC0402JR-0747KL
DigiKeys varenummer
YAG3547TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG3547CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG3547DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402JR-0747KL
Beskrivelse
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
47 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0402JR-0747KL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)