AC0402GRNPO9BN120
DigiKeys varenummer
13-AC0402GRNPO9BN120TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0402GRNPO9BN120CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0402GRNPO9BN120DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402GRNPO9BN120
Beskrivelse
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
12 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)