AC0402FR-7W300KL
DigiKeys varenummer
13-AC0402FR-7W300KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0402FR-7W300KL
Beskrivelse
RES 300K OHM 1% 1/8W 0402
Detaljeret beskrivelse
300 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)