AC0402FR-138K2L
DigiKeys varenummer
13-AC0402FR-138K2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0402FR-138K2LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0402FR-138K2LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402FR-138K2L
Beskrivelse
RES 8.2K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0402FR-138K2L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)