AC0402FR-071R8L
DigiKeys varenummer
13-AC0402FR-071R8LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0402FR-071R8LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0402FR-071R8LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402FR-071R8L
Beskrivelse
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
1.8 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC0402FR-071R8L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)