AC0402CRNPO9BN3R3
DigiKeys varenummer
311-3053-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3053-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3053-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402CRNPO9BN3R3
Beskrivelse
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
3.3 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
AC0402CRNPO9BN3R3 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)