AC0402CRNPO9BN1R5 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | AC0402CRNPO9BN1R5 |
Beskrivelse | CAP CER 1.5PF 50V C0G/NPO 0402 |
Producentens standard leveringstid | 20 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1.5 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | AC0402CRNPO9BN1R5 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Klassificeringer AEC-Q200 |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Aktiv | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Tolerance ±0,25pF | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,022" (0,55mm) |