AC0201FR-0780K6L
DigiKeys varenummer
YAG5242TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG5242CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG5242DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0201FR-0780K6L
Beskrivelse
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
80.6 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AC0201FR-0780K6L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)