AC0201FR-075K6L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 317.291
Datablad
Direkte
Vishay Dale
På lager: 61.222
Datablad
Direkte
KOA Speer Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
Opgradering
Panasonic Industry
5.6 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AC0201FR-075K6L
DigiKeys varenummer
AC0201FR-075K6L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0201FR-075K6L
Beskrivelse
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AC0201FR-075K6L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)