AC0201FR-07402RL
DigiKeys varenummer
13-AC0201FR-07402RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0201FR-07402RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0201FR-07402RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0201FR-07402RL
Beskrivelse
RES SMD 402 OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
402 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0201FR-07402RL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)