AC0201CRNPO9BN3R6 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Murata Electronics
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Murata Electronics
På lager: 0
Datablad
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
3.6 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AC0201CRNPO9BN3R6
DigiKeys varenummer
13-AC0201CRNPO9BN3R6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0201CRNPO9BN3R6
Beskrivelse
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0201
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)