AA2010FK-07750RL
DigiKeys varenummer
AA2010FK-07750RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA2010FK-07750RL
Beskrivelse
RES SMD 750 OHM 1% 3/4W 2010
Detaljeret beskrivelse
750 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA2010FK-07750RL Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)