AA1206FR-07300KL
DigiKeys varenummer
AA1206FR-07300KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA1206FR-07300KL
Beskrivelse
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
300 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA1206FR-07300KL Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)